Zoom радионица бр.2

Дана 21.10.2020. је одржана онлајн радионица преко апликације Зум уз присуство ученика и наставника из Србије, Турске, Пољске и Шпаније.

Ученици су прво добили задатак да оду на страницу avatarmaker.com и да тамо уз помоћ једноставних алата направе свој аватар бирајући облик лица, боју очију, фризуру и слично и да скину ту слику на свој рачунар. Конкретна упутства су могли видети преко подељеног екрана док је наставница из Турске, Илкнур, демонстрирала шта треба да раде, а после упутстава наставника из Србије, Дејана. Након тога, ученици су се преко корисничког имена и лозинке логовали на платформу еTwinning, отишли до TwinSpace-а и прво тамо поставили свој аватар у делу Materials. Затим су у делу Let’s meet поставили свој аватар уз неколико реченица о себи. Приказан им је кратак филм како да уз помоћ апликације за телефон направе аватар који говори и то на свом језику. Да би то урадили требали су да скину апликације или за iPhone (photospeak) ili za Аndroid (speakpic), да сликају нечији аватар на екрану, и да користећи матерњи језик прочитају шта је та особа написала о себи. Ти кратки клипови ће бити спојени у филм који ће бити објављен на DTS YouTube каналу.

Последњи пут измењенопонедељак, 14 фебруар 2022 11:19