Крстац

• Објављено у О школи
  • Прочитано 2766 пута

Школа у Крстацу почела је са радом 1939. године. У једној учионици учила су сва четири разреда, а међу ученицима из Крстаца налазила су се и деца из Лисица. Настава је била целодневна. Школске 1939/40. године школу је похађао 21 првак ( осамнаест  дечака и 3 девојчице), 12 другака (девет дечака и три девојчице), 8 трећака (пет дечака и три девојчице) и 7 четвртака ( сви дечаци), укупно њих 47 ( тридесет осам  дечака и  девет  девојчица).

Број ученика у последњих неколико година се смањивао. У школи су била по два одељења, комбинација све до школске 2013/14. године када школа постаје неподељена. Од наредне школске године школа поново постаје комбинација по два одељења и то наредних пет година.

Од школске 2019/20. године, школа у Крстацу постаје неподељена. Ово издвојено одељење похађа шест ученика, један првак, два другака, два трећака и један четвртак. И наредне школске 2020/21. године у школи има шест ученика, један првак, један другак, два трећака и два четвртака. Учитељ у Крстацу је Душица Јаћимовић.

Последњи пут измењенопетак, 19 март 2021 13:58