О школи

Историјат школе

• Објављено у О школи
  • Прочитано 6445 пута

У варошици Лучани на Крушевљу – Ново насеље, на његовој западној страни уздиже се архитектонски сложена зграда Основне школе. Испред ње је лепо уређен парковски простор, са бистом народног хероја Милана Благојевића ( његово име носи ова васпитно - образовна установа) . Основна школа у Лучанима почела је са радом 2.децембра 1899.г.Уписано је 76 ученика у први разред и 5 ученика у други разред , а први учитељ је био Милан Глигоријевић из Ариља.Прва школска зграда имала је две учионице (8џ6џ3,93м), канцеларију и просторије за становање учитеља.
Данашња зграда Основне школе направљена је 1953.год.а проширена 1978.г.У оквиру школе има и 4 издвојена одељења : Марковица, Крстац, Пухово и Доња Краварица.Школа у Марковици је осмогодишња, а остале су четворогодишње. Издвојено одељење у Негришорима је најстарије и основано је 1830.г., али је, на жалост, престало са радом.
У васпитно-образовном процесу ради 16 учитеља, 28 наставника, психолог и педагог. Управа и администрација запошљава 6 службеника, а на одржавању чистоће ради 15 лица.

Последњи пут измењеноуторак, 07 април 2020 13:50