Предузетништво

Предузетнички камп у Шибенику

Три представника наше школе, директорка Радојка Ђорђевић, координатор тима Дејан Зекавичић и ученик Матеја Павловић, су провели три дана у Шибенику на другом СЕЕЦЕЛ-овом предузетничком кампу. Преко 100 школа је учествовало, тако да смо могли да се упознамо са радовима колега и ученика из Србије, Хрватске, Црне Горе, Босне и Херцеговине, Албаније, Косова и Турске.

Свака школа је имала свој штанд где је могла да се представи са својим плакатом, и материјалом који су ученици направили током пројекта. Ученици и њихови наставници су делили промо материјале, и дискутовали о својим пројектима и школама са осталим учесницима. SEECEL-ов тим је направио доста интервјуа са њима где су причали о својим искуствима. Камп су отрворили директорка SEECEL-а Ефка Хедер, градоначелник Шибеника Жељко Бурић, председник округа Горан Паук и представник привредне коморе Хрватске Желимир Крамарић. На предавањима су учествовали и представници Европске комисије као и представници OECD-а. Брачни пар Пеналуна са Новог Зеланда је одржао инспиративну радионицу за ученике под називом "Послови будућности" где су се ученици надметали ко ће све да каже своје мишљење о овој теми. Последњи дан су школе и факултети добили табле са натписима Предузетничка школа и Предузетнички факултет које ће окачити на своје установе по повратку.

Последњи пут измењенопетак, 10 април 2020 21:02

Медије