Предузетништво

Семинар о предузетништву

У нашој школи је прошле суботе одржан напредни семинар о предузетништву под називом "Иновативно јачање компетенција наставника и стручних сарадника са циљем оснаживања предузетничких компетенција ученика".

Водиељке семинара, Слађана Живковић и Горца Клисура су запослене у ОШ "Веселин Маслеша" у Београду. Око 30 наставника је присуствовало семинару и имали су прилике да сазнају доста тога о искуствима колега који су ушли у пројекат Предузетништво у ОШ као једна од првих пилот школа, као и да науче нешто ново о механизмима примене предузетничког учења у редовној настави, да направе властиту припрему једног часа са елементима предузетништва. Родило се и неколико заиста занимљивих идеја које укључују сарадњу више наставника и ученика и које се могу реализовати у овом полугодишту.