Пројекат стратешког партнерства Истакнут

Наша школа је и ове године конкурисала са пројектном пријавом код фондације Темпус, и морамо се похвалити да смо били успешни. Наш пројекат који ће се бавити традицијом и културним наслеђем је прошао и одобрена су нам финансијска средстства за његово спровођење.

Сарађиваћемо у току две године са три европске школе из Измира (Турска), Оцејона (Шпанија), и Лобеза (Пољска). Ученици ће кроз комуникацију са својим вршњацима преко e Twinning платформе сазнати више о култури и традицији ових европских земаља, учити се толеранцији кроз упознавање различитости, а имаће и прилике да лично оду у партнерске школе и виде како њихови вршњаци уче, какви су њихови обичаји и навике. По 4 ученика и три наставника ће у току две године боравити по пет радних дана у партнерским школама. Ми ћемо бити први домаћини и до краја првог полугодишта ћемо угостити 12 ученика и три наставника из ових земаља у Лучанима и упознати их са нашом традицијом и културом. Теме којима ћемо се бавити ове две године биће:

1. Фолклор и народна ношња

2. Стари занати

3. Обичаји за празнике

4. Традиционална кухиња

Сви материјали креирани током пројекта биће доступни на посебном сајту, као и на e Twinning порталу.

Последњи пут измењеноуторак, 07 април 2020 18:29
Више из ове категорије Први дан мобилности 25.11.2019. »