U prostorijama umetničkog odseka Mašinsko saobraćajne škole u Čačku, 3. i 4. novembra 2018. godine održana je likovna kolonija pod nazivom " Osmaci Nadeždi i Risimu". Kopirajući dela velikih slikara rodom iz Čačka, Nadežde Petrović i Bogića Risimovića Risima, učesnici kolonije odali su počast ovim umetnicima i upoznali se sa tehnikom uljanog slikarstva.

Od 38 prijavljenih škola sa teritorije Moravičkog okruga, komisija je odabrala 28 učenika koji su pozvani na koloniju. Našu školu predstavljali su Anastasija Mutavdžić 8/4 i Pavle Milovančević 8/1. Radovi će biti fotografisani, pod šifrom postavljeni na internet stranicu i biće omogućeno glasanje do 21. decembra kada će na finalnoj izložbi u prostorijama škole i posetioci moći da glasaju. Rad koji osvoji najveći broj glasova, svojoj školi donosi izradu murala. Tada će biti i prodaja učeničkih radova u humanitarne svrhe. Organizacija je bila odlična, atmosfera sjajna a učenici oduševljeni.Zahvaljujemo se što nam je omogućeno učešće na ovoj koloniji. O kvalitetu radova naših učenika nema potrebe da pišem, dovoljne su fotografije.

Osmaci Nadeždi i Risimu
Osmaci Nadeždi i Risimu Osmaci Nadeždi i Risimu
Osmaci Nadeždi i Risimu
Osmaci Nadeždi i Risimu Osmaci Nadeždi i Risimu
Osmaci Nadeždi i Risimu
Osmaci Nadeždi i Risimu Osmaci Nadeždi i Risimu
Osmaci Nadeždi i Risimu
Osmaci Nadeždi i Risimu Osmaci Nadeždi i Risimu
Osmaci Nadeždi i Risimu
Osmaci Nadeždi i Risimu Osmaci Nadeždi i Risimu

bezbedno_160_300mbIzrada sajta Dejan Zekavičić Izrada sajta Dejan Zekavičić

 

Šta je forum pozorište?

 

Naša škola u projektu Škola bez nasilja

Detaljnije