Дана 26.12.2019.године са почетком у 15:30 часова реализована је приредба ученика продуженог боравка у ђачкој трпезарији. Ученици су заједно са учитељицом Невеном Лончаревић припремили хорске песме, рецитацију и представу "Потрага за Деда Мразом".

Основна школа „Милан Благојевић“ из Лучана, ове године обележева 120 година рада.

Ученици ОШ "Милан Благојевић" из Лучана, који су чланови новинарске секције и део акције "Сачувајмо ћирилицу" приуствовали су двовневном семинару "Негујмо српски језик" у Образовно-културном центру "Вук Караџић" у Тршићу.

У продуженом боравку је, од почетка ове школске године, реализовано доста активности.

И ове године смо обележили Европски дан језика угледном активношћу коју су организовали наставници Д. Зекавичић, Т. Стевановић, С. Станчић, М. Рајић и Д. Раковић.